Dodawanie ram i tekstur

Fotografia dzieci sprawia wiele satysfakcji - uśmiech, grymas, płacz zatrzymane w kadrze jednym ruchem migawki. Utrwalenie jednak takich emocji wymaga od nas dużo cierpliwości. Warto, więc później poświęcić parę chwil i dodatkowo upiększyć zdjęcie nakładając różne tekstury, czy kolorowe ramy.

 

Rama

Wcześniej przygotowane tekstury możemy nakładać na siebie i mieszać w różnych trybach (nakładka, ekran, ciemniej). Wykonanie kolorowej ramy też nie powinno być trudne - gotowe tła pobieramy z sieci, wstawiamy dopasowane kolorystycznie motywy, kształty ram .

Obecnie korzystając z programów graficznych, możemy zmienić fotografię w prawdziwe dzieło sztuki - barierą jest tylko nasza wyobraźnia. O ile ciekawiej jest pokazać uśmiech dziecka na tle wcześniej przygotowanych ram, tekstur, zmienić kolorystykę zdjęcia.

rama
rama

Warto poszukać odpowiednich pędzli - to one pomagają nam uzyskać odpowiedni efekt malarski. Obok malowany portret nałożony na teksturę zwiniętego papieru.

Obok zdjęcie Mileny osadzone w kolorową ramę - zdjęcie i ramka wykonane techniką pędzla malarskiego, opisanego na stronie (Cyfrowe ramy).

rama

Warstwy z rozmyciem gaussowskim w trybie mieszania (podziel) z filtrami (kolorowanie kredkami, kreda i węgiel)

W tej fotografii widzimy technikę , która symuluje malowanie węglem i ołówkiem. Szkic nałożony na ramkę narysowaną czarną kredką.

rama

Bardzo ciekawy efekt szkicu na kartce papieru, ozdobne motywy to gotowe pędzle.

Można zobaczyć w powiększeniu...>>

Poniżej zdjęcie Magdzi osadzone w kolorową ramę - gotowe (wcześniej przygotowane) tekstury mieszane w trybie (kolor).

kartka swiateczna

Jeżeli nie chce nam się tracić czasu na przygotowanie ram, możemy je poszukać w sieci, znajdziemy tam dużo ciekawych rozwiązań.Ponżej bajkowe motywy - gotowe ramy w formacie PNG, które nakładamy na fotografie dzieci.

ramka ramka

Możemy się pokusić, by przy pomocy tabletu własnoręcznie namalować ładną ramkę.

 

W Małej Galerii zamieszczamy ciekawsze prace...>>

kartka swiateczna

Co warto wiedzieć?

Dominującym elementem portretu są oczy
i to z uzyskaniem ich naturalnego wyglądu jest najwięcej problemów, szczególnie przy słabym oświetleniu, gdy używamy lampy błyskowej. Zanim naciśniemy spust migawki powinniśmy przewidzieć, jaki wpływ na zdjęcie będzie miało zastane światło. Najlepiej korzystać z miękkiego światła słonecznego - w naturze występuje ono, gdy promienie rozproszone są przez cienką warstwę chmur lub, gdy robimy zdjęcie w miejscu lekko zacienionym.

 

Jednak to maleńki punkcik światła odbity od powierzchni oka tworzy klimat, czar uśmiechu. Biliki w oczach dodają twarzy żywotności.

rama

Ważnym elementem jest również tło - dodane kwiaty podnoszą atrakcyjność fotografii.

rama

Poniżej ciekawe efekty nałożone na zdjęcia.

ramka

Efekt sepii nałożony na zdjęcie.

rama

Efekt starej fotografii.

rama

Szkic ze zdjęcia, więcej na temat starej fotografii na nastepnej stronie...>>

rama